Nadzieja na szczęście


22 kwietnia 2020 Nadia 0 Comment , , , ,

Szczęście – czym ono jest? Miłość – czym jest to piękne uczucie? To dwie rzeczy, które każdy z nas by chciał mieć w swoim życiu. Jednym szybko udaje się ją uzyskać, a innym nie. Te dwie sprawy, te dwa tematy stanowią podstawę do tego, aby stworzyć piękne książki. O szczęściu, radości, miłości napisało już wielu autorów i nadal będą oni to robić. Tym razem na warsztat tą tematykę wzięła Ewa Pirce, która stworzyła książkę pt.”Tu i teraz” (https://www.taniaksiazka.pl/tu-i-teraz-ewa-pirce-p-1340963.html).

Przewrotny los

Trzeba jednak przyznać, że nie jest to łatwa książka do czytania. Porusza ona bowiem takie tematy, które są bardzo bolesne i traumatyczne. Aczkolwiek warto się z nimi zapoznać, ponieważ być może dzięki temu uda nam się opanować własne demony przeszłości. Główną bohaterką tej książki jest Noelle. Na pierwszy rzut oka ta młoda kobieta, która ma zaledwie 25 lat wydaje się na progu startu do swojego życia. Los tak jednak chciał, że ona ma już na swoich plecach taki bagaż doświadczeń, że nie ma ochoty już żyć. Właśnie powinna być szczęśliwą żoną najlepszego faceta na ziemi. Teraz powinna siedzieć w domu, gdzie słychać słodkie gaworzenie maluszka. Kobieta powinna obserwować jak jej dziecko stawia pierwsze kroki. Jednak jest inaczej. Los odebrał jej wszystko, a ona została sama na tym świecie. Noelle ma dość i nie może udźwignąć ciężaru jaki nosi. Dlatego doprowadza do samookaleczenia, które daje jej chwilowe ukojenie. Pewnego razu na swojej drodze spotyka Charliego. Mężczyzna jest tak samo doświadczony jak ona przez los. Miał wspaniałą narzeczoną i synka. Aktualnie nie ma nic, bo i z niego los zadrwił.

Na przekór życiu

Poznają się w momencie, kiedy Noelle ma w planach skończyć już ze sobą. Byle tylko mogła dołączyć do męża i córeczki. Charlie jednak nie chce jej na to pozwolić. Chce ją uratować i tym samym przynieść sobie ukojenie w życiu. Kobieta nie pozwala mu jednak początkowo na to. Z czasem jednak zaczyna przełamywać swoje opory w stosunku do tego mężczyzny. W związku z pewnymi okolicznościami oboje lądują w jednym domu w lesie, gdzie dzieją się magiczne rzeczy. Kiedy już wszystko w miarę wychodzi na prostą pojawia się Cole. Mężczyzna uważa, że ta dwójka nie powinna być razem Opętany szaloną miłością do Noelle robi wszystko, aby ich rozdzielić. Nawet, jeżeli miałoby to skończyć się czyjąś śmiercią. Czy “Tu i teraz” Ewy Pirce jest książką, która może zakończyć się dobrze? Czy dwójka głównych bohaterów w końcu znajdzie nadzieje na szczęście wspólne? Czy jednak los znowu okaże się przewrotnym draniem?

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com